AKER Gümrük Müşavirliği

header hakkimizda

Hakkımızda

Tarihçe

Aker Gümrük Müşavirliği, 1980 yılında Mithat Akar ve ortakları tarafından şahıs şirketi olarak İstanbul’da kuruldu. 07.01.1985 yılında limited şirket statüsüne geçerek, bugünkü yapısını aldı. Kurulduğundan beri, birçok saygın sanayi kuruluşu ve ticari şirkete hizmet vererek, Türkiye’nin dış ticaretinin büyümesine önemli katkıda bulundu. Ulusal şirketlerin yanında birçok uluslararası kuruluş ve organizasyona da hizmet veren Aker, Türkiye’yi başarıyla temsil etti. Ülkemizin gururu oldu.

2007 yılına kadar kurucusu Mithat Akar tarafından başarılı bir şekilde yönetilen Aker, bünyesinde uzun süre çalışıp önemli deneyimler edinen ikinci kuşak Serdar Akar’ın aynı yıl yönetimi devralmasıyla birlikte dinamik bir yapıya kavuştu.

2009 yılında, daha önce Aker’de uzun yıllar yöneticilik yapan Serhat Aksu’nun ortaklık yapısının içine girmesiyle birlikte yepyeni bir sinerji ve güç birliği yaratıldı. Bugün Aker; Serdar Akar ve Serhat Aksu gibi genç ama deneyimli ve profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Aker’in en üstün özelliklerinden biri, hizmet verdiği müşterileriyle uzun süre birlikte çalışması ve onların gelişimine katkıda bulunmasıdır. Müşterilerinin hizmetlerinden memnun kalması ve yakın çevrelerine önermesi, Aker’in de büyümesini ve en saygın gümrük müşavirliği şirketlerinden biri olmasını sağladı.

Aker’in önemli farklılıklarından biri de şirket yönetici ortaklarının sürekli işlerinin başında durarak müşterilerinin beklentilerine anında cevap vermeleri ve sorunlarıyla bire bir ilgilenip çözmeleridir. Üst düzey yöneticisinden alt kademe çalışanına kadar, müşterilerine kusursuz ve hızlı hizmet sunmayı amaç edinen Aker, her zaman “amatör ruh - profesyonel yaklaşım” anlayışıyla hareket etmektedir.

Aker, müşterilerine mükemmel bir şekilde hizmet verirken, sektörüne de birçok değer kazandırdı. Türkiye’nin 1980’den bu yana sürekli genişleyen uluslararası ticaretinin önemli bir aktörü oldu.

 

Vizyon

Her zaman ülkemizin büyüme hızının önünde; sağlıklı, ayakları yere basan, sistemli bir şekilde büyümek.

Misyon

Müşterilerimizin ticaretini kolaylaştırmak için, onlara kusursuz ve mükemmel hizmet sunmak.

Prensiplerimiz

  • Takım çalışması
  • Öğrenerek gelişme, gelişerek büyüme
  • Şeffaflık ve ulaşılabilirlik
  • İnovasyon
  • Amatör ruh ile profesyonel hizmet anlayışı
  • İstikrarlı ve uzun vadeli ilişkiler