AKER Gümrük Müşavirliği

header motor spor

Motor Sporları

Türkiye’de Yapıldığı 7 Yıl Boyunca, Formula-1’in Tek Resmi Gümrük Müşavirliği Şirketi Aker’di.

Aker, motor sporlarının bir numaralı organizasyonu olan F1’in, yedi yıl boyunca tek resmi gümrük müşavirliği firması oldu. F1 gibi zamanla yarışılan bir organizasyonda tüm lojistik tedariğin, her türlü araç ve gerecin gümrük izinlerinin alınması ve işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yapılması, hem Türkiye hem de Aker için çok önemli bir prestijdi. Aker; daha ilk yıl bu organizasyonun altından yüzünün akıyla çıkarak büyük bir başarı elde etti. Sonraki altı yıl boyunca da F1’in değişmeyen tek resmi gümrük müşavirliği firması oldu.

Ayrıca WRC ve ERC’de de resmi gümrük müşaviri Aker oldu.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın da Resmi Gümrük Müşavirliği Şirketi Aker Oldu.

Aker, F1 Organizasyonu’nun resmi gümrük müşavirliğini yedi yıl boyunca başarılı bir şekilde üstlendi. F1 Organizasyonundaki başarısından sonra, federasyon tarafından Dünya Ralli Şampiyonası yetkililerine tavsiye edilerek bu organizasyonda da görev almaya başlamıştır.

Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye Ayağı

Dünya Ralli Şampiyonası Organizasyonu, Aker’le çalışmaya başlamadan önce her sene farklı bir firmayla çalıştı. Memnuniyetsizliğinden dolayı her yarışta firma değiştirme ihtiyacı hisseden Dünya Ralli Şampiyonası

Organizasyonu, Aker’le çalışmaya başlayınca memnun kalmış ve sonraki yıllarda da çalışmaya devam etmiştir.

Ülkemizde her yıl düzenlenen ERC (Avrupa Ralli Şampiyonası) yarışlarında da tercih edilen isim ve resmi gümrük müşaviri Aker’di. Bu uluslararası organizasyonların dışında ülkemizi yurt dışında temsil eden birçok ralli, pist ve off-road takımı Aker’den hem danışmanlık hem de lojistik hizmetleri almaktadır.